Szanowni Państwo, zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z Indywidualnymi Potrzebami Edukacyjnymi przeniesiony został do bezpłatnego serwisu dla szkół: www.DotacjeCelowe.pl
.Uwarunkowania poczucia własnej godności osób pozbawionych wolności
Wróć do pełnej listy produktów
Nasza cena: 29,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,58 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Agnieszka Lewicka-Zelent, Ewa Grudziewska
|
Wydawca: Wydawnictwo APS
Dostępność: Niska
Kategorie:
Resocjalizacja |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 27,62 zł |
Kod kreskowy: 9788366010444
Rok wydania: 2020 |
Oprawa: Miękka |
Strony: 174 |
[…] przedłożona do recenzji propozycja publikacji wpisuje się i jednocześnie wypełnia lukę dotyczącą wiedzy/niewiedzy na temat czynników i zarazem skutków dehumanizacji relacji wychowawczej w warunkach izolacji więziennej. Jednocześnie można ją wpisać także w nurt pozytywnego (humanistycznego) myślenia o resocjalizacji (resocjalizacja pozytywna, kreatywna, twórcza, wykorzystująca potencjały), którego idee (pomimo teoretycznych wskazań i uzasadnień) wciąż są trudne realizacyjnie. Dzieje się tak między innymi z powodu braku świadomości i wiedzy odnośnie do czynników warunkujących efektywność resocjalizacji, szczególnie w zakresie wykorzystywania potencjałów jednostki, także niedostosowanej społecznie, traktowanej jako społecznie „szkodliwa”. Niemały ma w tym udział także deficyt wykorzystywania potencjału relacji wychowawczej, ważnej w pozytywnym podejściu do człowieka, jego wychowania i resocjalizacji, czyli procesu zmiany. Właśnie w podjętej przez Autorki problematyce, upatruję główną (choć nie jedyną) wartość opracowania.
[…] Szczególną wartość publikacji upatruję w kształtowaniu świadomości teoretycznej i metodycznej oraz w popularyzowaniu (choć nie bezpośrednio) podejścia pozytywnego (humanistycznego) do myślenia o procesie resocjalizacji, jego uwarunkowaniach oraz potencjalnych konsekwencjach respektowania vs. nierespektowania prawa do poszanowania godności osoby ludzkiej, niezależnie od jej specyficznej sytuacji życiowej.
Z recenzji wydawniczej
dr hab. Ewy Wysockiej, prof. UŚ