Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE - KSIĘGA PYTAŃ

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 10,50 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,42 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Maria Król | Wydawca: Harmonia


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Pedagogika specjalna |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 10,00 zł | Kod kreskowy: 9788371344237
Oprawa: broszurowa" | Strony: 292 |


Mózgowe porażenie dziecięce autorstwa Marii Król to kolejna pozycja z serii Księga pytań i odpowiedzi. Tytułowe zaburzenie rozwoju autorka próbuje przedstawić w jak najprostszy i najbardziej przystępny dla Czytelnika sposób. Czyni to z perspektywy matki osoby dotkniętej tym rodzajem niepełnosprawności, matki, która przeszła ze swym dzieckiem cały żmudny i trudny proces jego rehabilitacji. Czyni to również z perspektywy lekarza, a więc osoby, dla której nieobca jest strona teoretyczna zagadnienia. Prezentowana pozycja składa się z siedmiu rozdziałów. W pierwszym Autorka m.in. opisuje uczucia, reakcje, zachowania rodzica dziecka, u którego podejrzewa się uszkodzenie mózgu. Część druga to próba przedstawienia zjawiska od strony teoretycznej, a także sytuacji rodziców po usłyszeniu diagnozy. W rozdziale trzecim Autorka przedstawia „sytuację neurologiczną” uszkodzonego mózgu oraz najlepsze sposoby poprawy jego funkcjonowania. W trzech kolejnych częściach prezentuje najlepsze dostępne sposoby pomocy niepełnosprawnemu dziecku oraz formy instytucjonalne systemu wsparcia dziecka i jego rodziny. Rozdział ostatni zawiera najważniejsze rady Autorki dla rodziców dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Pozycja kierowana jest głównie do rodziców dzieci dotkniętych opisywaną niepełnosprawnością. Skorzystają z niej również nauczyciele, terapeuci, wychowawcy i inne osoby mające do czynienia z mózgowym porażeniem dziecięcym, a także zainteresowane tematem z punktu widzenia laika. Spis treści:I. Życie przed diagnoząII. Diagnoza i jej konsekwencjeIII. Przed decyzją o wyborze kierunku postępowaniaIV. Uczenie się radzenia sobie w życiuV. System wsparcia osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i ich rodzinVI. Aktualnie istniejące w Polsce formy i instytucje wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzinVII. Porady dla rodziców