Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

DOMI Świat SAMO

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 59,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,18 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: DOMI
Kategorie: Edukacja przedszkolna | Gry i pomoce edukacyjne | Pamięć i koncentracja |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 47,97 zł | Kod kreskowy: 5900238764840


DOMI- świat SAMO, to materiał edukacyjny służący do: stymulowania rozwoju percepcji i pamięci wzrokowej doskonalenia sprawności umysłowych takich jak np.: porównywanie, logiczne myślenie, wnioskowanie rozwijania umiejętności określania relacji wielkościowych doskonalenia refleksu i szybkości w odnajdywaniu właściwych obrazków Sposoby realizacji: Wstępne ćwiczenia spostrzegania na materiale konkretnym np. rozpoznawanie przedmiotów z najbliższego otoczenia opisywanych słownie przez prowadzącego zapamiętywanie przedmiotów ułożonych na stoliku/dywanie zabawa „Co zostało ukryte?”, „Kto zmienił miejsce?” zabawa „Co do czego pasuje?” – dobieranie w pary obrazków przedstawiających różne obiekty, np. krzesło-stół, wazon-róża, kot-myszka, pies-kość, oko-okulary, łyżka-talerz, bocian-żabka itp. przedstawiających takie same obiekty, ale różnej wielkości, np. piłeczka – piłka, drzewko – drzewo, bucik – duży but, balonik – balon itp. Warianty: Ćwiczenia doskonalące pamięć wzrokową, np.: zapamiętanie jak największej liczby nazw obiektów znajdujących się na obrazkach z SAMO i wyliczenie ich po zasłonięciu układanki „Co zabrałam?” – działanie naprzemienne prowadzący wspólnie z dzieckiem układa na stole klocki DOMI zgodnie z ustaloną zasadą dziecko zakrywa oczy, a prowadzący zabiera jeden klocek zadanie dziecka polega na odkryciu, który klocek został zabrany potem prowadzący zakrywa oczy, a dziecko zabiera jeden klocek „Co tu nie pasuje?” – działanie naprzemienne po ułożeniu klocków domina dziecko zakrywa oczy, a prowadzący zamienia klocki w ułożonym ciągu zadanie dziecka polega na odkryciu, które klocki nie pasują do siebie i położeniu ich we właściwych miejscach potem prowadzący zakrywa oczy, a dziecko zmienia ułożenie klocków. „Co robi SAMO?” – rozpoznawanie czynności wykonywanych na obrazkach przez SAMO prowadzący rozkłada na stole klocki DOMI odwrócone do dołu dziecko wybiera klocek, rozpoznaje i nazywa czynność wykonywaną przez SAMO albo dziecko pokazuje ruchem, gestami rozpoznaną czynność, a pozostałe dzieci odgadują zabawa trwa do odkrycia ostatniego klocka. „Obrazek do obrazka” – zabawa w spostrzegawczość prowadzący wrzuca do woreczka 2 zestawy klocków DOMI „SAMO” i dokładnie je miesza; dzieci siedzą w kręgu na dywanie lub wokół dużego stołu i kolejno wyjmują z woreczka dwa klocki; pozostałe klocki zostają w woreczku wybrane dziecko wykłada jeden klocek na środek dywanu lub stołu pozostałe dzieci patrzą na swoje klocki; kto pierwszy dostrzeże, że ma odpowiedni klocek, ten go dokłada dziecko, które pozbędzie się swoich 2 klocków, dobiera kolejny klocek z woreczka i nadal pozostaje w zabawie zabawa trwa dotąd, aż wszystkie klocki zostaną ułożone, a zwycięzcą zostaje to dziecko, które ułożyło najwięcej klocków. Ilość klocków: 28 Ilość zadań: 56