1 » 2 » POROZUMIEWANIE SIĘ Z DZIEĆMI ZE ZŁOŻONYMI ZABURZENIAMI KOMUNIKACJI. PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW.3
POROZUMIEWANIE SIĘ Z DZIEĆMI ZE ZŁOŻONYMI ZABURZENIAMI KOMUNIKACJI. PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW.

POROZUMIEWANIE SIĘ Z DZIEĆMI ZE ZŁOŻONYMI ZABURZENIAMI KOMUNIKACJI. PORADNIK NIE TYLKO DLA RODZICÓW.

Dostępność: Niedostępny

PKWiU: 58.11.1

Autor: Magdalena Grycman

ISBN: 978-83-939907-0-2

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 432

Oprawa: miękka

Cena: 49,90 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
Książka jest zbiorem porad dotyczących rozwiązywania komunikacyjnych problemów dzieci. Dostarcza obszernej i praktycznej wiedzy o tym, dlaczego, kiedy i jak stosować interwencję wobec dziecka ze złożonymi zaburzeniami rozwoju komunikacji. Zawiera opisy doświadczeń rodziców, dzieci i terapeutów, którzy przezwyciężyli takie trudności.

W publikacji zwraca się szczególną uwagę na problemy, które muszą być rozwiązane, by móc efektywnie wprowadzać sposoby wspomagające porozumiewanie się do życia codziennego i edukacji. Publikacja jest wynikiem bardzo wielu pytań, na które dr Magdalena Grycman odpowiadała rodzicom, nauczycielom i terapeutom dzieci z zaburzeniami porozumiewania się. W książce wyłania się kilka podstawowych tematów, które zostały ujęte w formie rozdziałów:
  •     Od czego zacząć
  •     Jak obserwować umiejętności porozumiewania się
  •     W jaki sposób do opracowanych strategii wprowadzać działania korygujące
  •     Nauka wybierania
  •     Czy moje dziecko będzie mówić?
  •     Porozumiewanie się zorientowane na temat - rozszerzanie słownictwa
  •     Znoszenie komunikacyjnych barier w celu uzyskiwania wystarczającej wiedzy i umiejętności komunikacyjnej
  •     Wieloskładnikowy system komunikacji dziecka ze złożonymi trudnościami w porozumiewaniu się.

Zapoznanie się z zawartymi w poradniku strategiami pomoże rodzicom i nauczycielom zmieniać jakość życia osób ze złożonymi zaburzeniami komunikacji.

    Jedyna na rynku książka, która w tak przystępny, kompetentny i wszechstronny sposób porusza problemy dotyczące osób niemówiących. Poradnik ten – skierowany zarówno do terapeutów, jak i rodziców – jest bezcenną skarbnicą wiedzy o metodach pracy określanych jako alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się – tzw. AAC. Dr Magdalena Grycman w swojej najnowszej książce stara się odpowiedzieć na fundamentalne dla rodziców i terapeutów pytania: Jak mam zrozumieć moje dziecko? Jak odczytać potrzeby naszego ucznia? Ja wzbudzić w dziecku chęć do rozmawiania? Jak nauczyć dziecko bycia aktywnym uczestnikiem zdarzeń, a nie tylko obserwatorem?
… Krok po kroku, strategia po strategii Autorka towarzyszy rodzicom i terapeutom w poszukiwaniu sposobu nawiązania kontaktu, dzieląc się z nimi ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi ze złożonymi trudnościami w komunikacji. Forma rozmów, które dr Grycman prowadzi na łamach swojej książki, podkreśla niepowtarzalny charakter problemów każdego dziecka i sprawia, że jej rozmówcy włączani są w odkrywanie indywidualnych dróg komunikacji. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w tych działaniach towarzyszą jej aktywnie rodzice, gdyż to środowisko rodzinne jest tym, w którym rozwijają się w naturalny sposób kompetencje komunikacyjne i umiejętności językowe.
 
Prezes Stowarzyszenia „Mówić bez Słów”
mgr Agnieszka Pilch

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję