wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Terapia i rehabilitacja » Collage w twórczym rozwoju i arteterapii
Collage w twórczym rozwoju i arteterapii

Collage w twórczym rozwoju i arteterapii

Dostępność: Niedostępny

Kod EAN: 9788389600905

PKWiU: 58.11.1

Autor: Karolak Wiesław

ISBN: 978-83-89600-90-5

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 161

Oprawa: miękka

Dodatki: Płyta CD

Cena: 39,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
Piąta książka z serii Twórczy Rozwój i Arteterapia opisuje doświadczenia autorów z pracy w obszarze szeroko pojętego zagadnienia collage. Wszystkie zawarte w niej ćwiczenia mają określone cele. W obszarze psychologicznym i pedagogicznym są to: nieświadomość i świadomość, anonimowość i osobowość, powszechność i niecodzienność, relacje, spojrzenia na siebie w aspekcie cech pozytywnych i negatywnych, na swoją kondycję psychiczną i fizyczną, stymulowanie określonych zachowań. cele rozwojowe i terapeutyczne to: poszerzenie percepcji zmysłowej, komunikacja wizualne, język symboliczny i metaforyczny.

Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera rozważania teoretyczne na temat pracy w obszarze collage. Na tę część złożyły się fragmenty kilku tekstów pisanych w różnym czasie, w różnych miejscach, przy okazji różnych doświadczeń estetycznych. Część druga składa się z zestawu ćwiczeń wraz z dokumentacją z ich realizacji. Ćwiczenia realizowane były przez kilka lat w różnych wersjach dostosowanych do potrzeb i zainteresowań grup uczestników kursów, studiów, warsztatów. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Każde ćwiczenie sprawdzone zostało w działaniu wiele razy. Kolejno nanoszone były zmiany w scenariuszach, notowane wszelkie uwagi i refleksje uczestników ćwiczeń. Wszystkie ćwiczenia mają określone cele, które dotyczą w zasadzie na równi zagadnień edukacyjnych (pedagogicznych) i psychologicznych (rozwojowych i terapeutycznych) oraz zagadnień artystycznych. W obszarze psychologicznym i pedagogicznym są to między innymi takie zagadnienia jak: nieświadomość i świadomość, anonimowość i osobowość, powszechność i niecodzienność, relacje, spojrzenie na siebie, swojej kondycji psychicznej i fizycznej, spojrzenie na siebie w aspekcie cech pozytywnych i negatywnych, stymulowanie określonych zachowań. Obszar zagadnień artystycznych wiąże się ściśle z celami rozwojowymi i terapeutycznymi. Cele, które zawierają ćwiczenia w tym obszarze to: poszerzenie percepcji zmysłowej (głównie w obszarze języka wizualnego), komunikacja wizualna, język symboliczny i metaforyczny (myślenie metaforyczne). Równie ważnym celem ćwiczeń jest przybliżenie wielu technik pracy artystycznej i mediów sztuk wizualnych. Są to: rysunek, malarstwo, rzeźba, obiekt artystyczny, instalacja artystyczna.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.