Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Mów mi jak mam to powiedzieć! Ćwiczenia do terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 145,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 2,90 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Anna Żywot | Wydawca: Wydawnictwo WiR


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Afazja | Autyzm i zespół Aspergera | Logopedia | Specjalne potrzeby edukacyjne | Wada słuchu | Zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 138,10 zł | Kod kreskowy: 9788366422605
Rok wydania: 2020 | Oprawa: teczka" |


Mów mi, jak mam to powiedzieć! - to pakiet ćwiczeń dla dzieci z różnymi zaburzeniami mowy. Ćwiczenia naśladują naturalne etapy nabywania języka i skonstruowane są tak, aby przeprowadzić dziecko i nauczyciela po kolei od najważniejszego etapu rozwoju mowy aż do w pełni rozwiniętego zdania złożonego. Każde z ćwiczonych słów lub zdań zilustrowane jest prostym, czarno-białym obrazkiem, aby ułatwić dziecku proces rozumienia i zapamiętywania. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci z: -opóźnionym rozwojem mowy, -afazją/dysfazją dziecięcą, -zaburzeniami ze spektrum autyzmu, -niedosłuchem, głuchotą, -niepełnosprawnością intelektualną. Program proponujemy także rodzicom dzieci rozwijających się prawidłowo, jako pomoc w kształtowaniu sprawności językowej. 3 poziomy trudności: -łatwy, -średni, -trudny. 78 kart: -dwustronny zadruk, -awers (ilustracje), -rewers (zdania). 554 ilustracje: -jednoelementowe i i sytuacyjne, -czarno-białe, -łagodna i prosta kreska. Liczymy, iż naszym pakietem ćwiczeń zainteresują się również osoby korzystające wcześniej z serii POWTARZAM. ROZUMIEM. NAZYWAM. Koncepcja nowego programu jest bowiem w znacznej mierze spójna z tamtym projektem. Stanowi jednak jego udoskonalenie zarówno pod względem graficznym, jak i treściowym. Kilkuletnie już doświadczenia praktyczne w stosowaniu programu pozwoliły opracować go w wersji bardziej syntetycznej, łatwiejszej i niewątpliwie skuteczniejszej w użytkowaniu. Opinie o Mów mi, jak mam to powiedzieć! Maria Rybak – Przystanek Rodzinka: Tytuł charakteryzowanej pomocy terapeutycznej stawia rodzica lub specjalistę pracującego z dzieckiem w roli językowego eksperta, znawcy i wyroczni w kwestiach dotyczących mowy. Mów mi, jak mam to powiedzieć! Ćwiczenia do terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej Anny Żywot stanowią terapeutyczną odpowiedź na różnego rodzaju zaburzenia umiejętności posługiwania się mową. Program z pomocą nauczyciela próbuje przeprowadzić dziecko przez kolejne etapy rozwoju mowy.