Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Laboratorium przyrodnika 2

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 28,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,56 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Lilla Wózek | Wydawca: Wydawnictwo WiR


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Edukacja wczesnoszkolna | Karty pracy | Przyroda i Biologia |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 26,67 zł | Kod kreskowy: 9788362739165


Opracowanie „Laboratorium przyrodnika” przeznaczone jest dla uczniów już od II. klasy szkoły podstawowej. Zawiera instrukcje do przeprowadzenia doświadczeń oraz zabawy logiczne, podsumowujące zdobyte wiadomości. Służy kształtowaniu postawy badawczej, dążącej do poznawania prawidłowości świata przyrody. Rozbudza u dzieci zainteresowanie obserwacją i badaniem obiektów oraz zjawisk przyrodniczych w otaczającym świecie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ukazuje również możliwość zastosowania wiedzy przyrodniczej w praktyce. Jest zgodne z nową podstawą programową, w której szczególny nacisk kładzie się na obserwacje i doświadczenia przyrodnicze. Na końcu opracowania znajdują się odpowiedzi, które wskazują możliwe spostrzeżenia, a także wnioski. Karty pracy mogą być materiałem pomocniczym dla nauczycieli i uczniów do pracy w szkole i w domu. Spis treści: POWIETRZE JEST WSZĘDZIE Gdzie jest powietrze? Siła powietrza Ciężar powietrza Zimne i ciepłe powietrze Z czego składa się powietrze? Gaśnica śniegowa Czy powietrze można sprężyć? Odrzutowy balonik WODA Ciężar wody Ciśnienie wody Ciepła woda Tajemnicza energia spinająca wodę Uciekający pieprz Kartoniki z mydlanym silnikiem Efekt solanki Jak powstaje deszcz? PODRÓŻE PROMIENI ŚWIETLNYCH Jak rozchodzi się światło? Zjawisko odbicia światła Zjawisko załamania światła Jak powstaje cień? Jak działa aparat fotograficzny i ludzkie oko? Laboratorium kolorów Który kolor pochłania więcej ciepła? Rozwiązania