Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

CZYTAM I ZADAJĘ PYTANIA Nauka formułowania pytań do tekstu Moje sylabki

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 50,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,00 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys | Wydawca: Wydawnictwo WiR


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Moje sylabki
Kategorie: Edukacja polonistyczna | Nauka czytania |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 47,62 zł | Kod kreskowy: 9788362739998
Oprawa: broszurowa" | Strony: 83 |


Czytam i zadaję pytania to znakomita pomoc w doskonaleniu czytania oraz rozumienia tekstu. Zeszyt zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym. Ćwiczenia zintegrowane są z serią "Moje sylabki". Do krótkich, napisanych prostym językiem opowiadań Autorki przygotowały szereg zadań, których celem jest nauka zadawania i formułowania pytań. Zastosowały tu różnorodne formy ćwiczeń: – odpowiadanie na proste pytania (kto? co? gdzie? itp); – uzupełnianie luk w dialogu (zadawanie pytań); – zadawanie pytań do poszczególnych wyrazów w podanym zdaniu; – odpowiadanie na pytania wyboru, typu “prawda/fałsz”, pytania o rozwinięcie (po co? dlaczego?). W zeszycie zawarto również praktyczne wskazówki, jak ćwiczyć zadawanie pytań w rzeczywistych, codziennych sytuacjach lub podczas zabawy. W nauce towarzyszy dzieciom Pan Pytalski, chłopiec, który wciąż zadaje pytania i uczy, jak je zadawać. Polecamy dla uczniów doskonalących czytanie ze zrozumieniem, a także dla dzieci: - dyslektycznych, - dwujęzycznych, - z zaburzeniami komunikacji językowej.