Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Pewny start O dojrzewaniu Dziewczęta Co warto wiedzieć o sobie? Pamiętnik Zuzy, Będę kobietą - Pakiet

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 96,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,92 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Izabela Fornalik | Wydawca: Wydawnictwo Szkolne PWN


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Pewny start O dojrzewaniu
Kategorie: Dojrzewanie | Karty pracy | Specjalne potrzeby edukacyjne |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 91,43 zł | Kod kreskowy: 9788326226908
Oprawa: folia" |


W skład pakietu wchodzą: Co warto wiedzieć o sobie?, Pamiętnik Zuzy, Będę kobietą. "Pewny start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Co warto wiedzieć. Karty pracy" to 65 kart pracy, których celem jest przygotowanie uczennicy na zmiany zachodzące w okresie dojrzewania i oswojenie jej z nimi. Zeszyt podzielony jest na bloki tematyczne: -dojrzewanie -intymne części ciała -budowa narządów płciowych -miesiączka -higiena i ubiór -wizyta u ginekologa. Każdy blok rozpoczyna się od karty edukacyjnej, która służy do zapoznania uczennicy z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi danego tematu. "Pewny start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Będę kobietą. Tabela Zmian" to publikacja pokazująca dziewczętom, że zmiany, które uczennice obserwują u siebie, są zjawiskiem naturalnym. W skład publikacji wchodzą: -tabela, w której zilustrowano podstawowe zmiany ciała, które zachodzą w okresie dojrzewania -naklejki. Zmiany przedstawione są w formie rysunków, co jest przydatne w pracy z uczniami niepotrafiącymi czytać. Obok rysunków umieszczone są opisy zachodzących zmian. "Pewny start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Pamiętnik Zuzy. Czytanki" to zestaw 20 czytanek napisanych w formie pamiętnika. Czytanki pokazują okres dojrzewania z punktu widzenia uczennicy, która go przeżyła. W pamiętniku opisane są sytuacje związane między innymi z: -depilacją -wyborem pierwszego stanika -pojawieniem się trądziku -zmiennymi nastrojami -relacjami z kolegami -dbaniem o siebie. Do każdej czytanki przygotowany jest zestaw zadań. Materiały mogą być wykorzystane w pracy: -z osobami o różnym poziomie niepełnosprawności intelektualnej (od lekkiego po znaczny) -z osobami ze spektrum autyzmu -z osobami z porażeniem mózgowym i innymi problemami rozwojowymi.