Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych Część 3 Jak prosić i rozkazywać

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 27,90 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,12 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Jolanta Panasiuk | Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych
Kategorie: Funkcjonowanie osobiste i społeczne | Logopedia | Specjalne potrzeby edukacyjne | Zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 26,57 zł | Kod kreskowy: 9788365669483
Oprawa: broszurowa" | Strony: 72 |


Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych to zbiór zadań dla młodzieży i dorosłych cierpiących na zaburzenia sprawności komunikacyjnych w związku z zespołem czołowym, pragnozją, spektrum zaburzeń autystycznych oraz innymi trudnościami ograniczającymi zdolność do wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi. Pracując z terapeutami czy logopedami, pacjenci usprawniają swoje zachowania językowe. O Ćwiczeniach…: - poprawiają umiejętności stosowania społecznych, sytuacyjnych i pragmatycznych reguł w zachowaniach językowych, - rozwijają zdolności interpretacyjne i kreujące zachowania werbalne i niewerbalne (prozodyczne, kinetyczne i proksemiczne), - stymulują rozwój zachowań językowych w zakresie czynności poznawczych, komunikacyjnych, socjalizacyjnych i grupotwórczych, - ułożone są według stopnia trudności. Trzecia część Ćwiczeń… ma służyć rozwijaniu umiejętności wydawania poleceń, zarówno w sytuacjach o charakterze oficjalnym, jak i nieoficjalnym, jak również gdy polecenie jest kierowane do jednej i wielu osób. Różnorodne ćwiczenia uwzględniają różną rangę rozmówców, rodzaj relacji (równorzędna i nierównorzędna), a także rodzaj kontaktu – pośredni i bezpośredni. Trening komunikacyjny opiera się tu na seriach ćwiczeń typu: - dopasowanie poprawnego komunikatu lub odpowiedniego komentarza do zamieszczonego zdjęcia, - uzupełnianie bądź poprawianie dialogów wymienionymi propozycjami wyrażeń, - tworzenie krótkich wypowiedzi zgodnie z zasadami porozumiewania się, - odgrywanie ról sytuacyjnych, - używanie frazeologizmów, interpretowanie aforyzmów, rozmowa o absurdach semantycznych.