Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Zdobywam świat. Karty pracy poziom 8, część 3

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 24,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,48 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Justyna Hadryś | Wydawca: MAC Edukacja


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Zdobywam świat
Kategorie: Dom i ogród | Karty pracy | Klasa 8 | Specjalne potrzeby edukacyjne | Zdrowie i higiena |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 22,86 zł | Kod kreskowy: 9788382270273


Materiały ćwiczeniowe dla uczniów szkół podstawowych specjalnych zawierają m.in. treści odnoszące się do sytuacji z jakimi człowiek spotyka się w swoim życiu. Zagadnienia dobrano adekwatnie do rozwoju ucznia i pełnionych przez niego w środowisku funkcji. Poruszona została różnorodna problematyka społeczna jak: własna tożsamość, emocje, role w rodzinie i otoczeniu rówieśników, normy zachowania, bezpieczeństwo, spędzanie czasu wolnego, higiena osobista, komunikacja z otoczeniem, czy patriotyzm. Materiały, zgodnie z metodyką nauczania uczniów niepełnosprawnych nawiązują do pór roku i są osadzone w życiu codziennym ludzi. Ich celem jest przygotowanie ucznia pod względem sensorycznym, motorycznym i werbalnym do zdobywania nowych umiejętności, które można wykorzystać w codziennym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Karty pracy poziom 8, część 3 - wiosna/lato zawierają 56 kart z ćwiczeniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Wybrane zagadnienia: - Higiena osobista - Planowanie dnia, pory dnia, zegar - Czytanie mapy - Czytanie temperatury powietrza i dostosowanie ubioru do pogody - Środowisko zwierząt domowych - Przymiotniki określające rzecz - Wiosenne prace w ogrodzie - Zwyczaje wielkanocne - Budynki użyteczności publicznej i sprawy do załatwienia w tych budynkach - Usługi świadczone przez poszczególne osoby reprezentujące dany zawód - Opisy przedmiotów, ludzi, zwierząt i roślin i ich cechy wspólne - Moje hobby - Patriotyzm - Skąd się bierze żywność - Kalendarz