Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

PAKIET Logopedyczny Detektyw – 13 plakatów, wiersze, opowiadania, ćwiczenia i krzyżówki

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 179,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 3,58 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Jacek Pasternak | Wydawca: Komlogo


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Logopedia |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 170,48 zł | Kod kreskowy: 9788366224247
Rok wydania: 2020 | Oprawa: teczka" |


Logopedyczny detektyw to pakiet pomocy edukacyjnych przeznaczonych do rozwijania myślenia i umiejętności językowych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w tym dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Pakiet może być wykorzystywany przez terapeutów, jako urozmaicenie terapii logopedycznej i pedagogicznej, oraz przez rodziców do zabaw i ćwiczeń z dziećmi. Postacią przewodnią jest detektyw, sympatyczny szczurek Jurek, który zabiera dziecko do miejsc znanych i lubianych lub takich, których dziecko jeszcze nie zna. Jak na detektywa przystało, Jurek dokonuje w nich ciekawych obserwacji, ważnych odkryć, rozwiązuje trudne zagadki i jednocześnie zachęca dziecko do współpracy. Pakiet Logopedyczny detektyw zawiera: - 13 plakatów, - książkę Wiersze i opowiadania, - podręcznik Ćwiczenia rozwijające myślenie i mowę dziecka, - zeszyt Krzyżówki, - etykiety, - figurkę szczurka Jurka, - lupę. Plakaty są najważniejszą częścią pakietu Logopedyczny detektyw. Dzięki pięknym ilustracjom dziecko poznaje bliższe i dalsze otoczenie, wzbogaca wiedzę o świecie i rozwija wyobraźnię. Obrazki umieszczone na ramach plakatów pomagają identyfikować i rozróżniać obiekty oraz poszerzać słownictwo. Plakaty: 1. Na wsi 2. Na łące 3. W lesie 4. W zoo 5. Na targu z warzywami 6. W sklepie z owocami 7. Zimą w górach 8. W przedszkolu 9. W szkole 10. W pokoju 11. W kuchni 12. W łazience 13. W garderobie Wiersze i opowiadania to książka z tekstami nawiązującymi do miejsc i sytuacji przedstawionych na plakatach. Czytanie wpływa na rozwój językowy, przyswajanie poprawnej polszczyzny oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ćwiczenia rozwijające myślenie i mowę dziecka to podręcznik zawierający pytania, polecenia i zadania odnoszące się do poszczególnych plakatów. W każdej części są 23 moduły, a w każdym module jest od kilku do kilkunastu ćwiczeń różnych funkcji i umiejętności. Moduły: 1. Motoryka duża i mała 2. Percepcja wzrokowa 3. Koordynacja wzrokowo-ruchowa 4. Orientacja przestrzenna, schemat ciała 5. Klasyfikowanie 6. Wiedza o świecie, myślenie 7. Matematyka 8. Pamięć 9. Percepcja słuchowa 10. Funkcje oddechowe 11. Narządy artykulacyjne 12. Fonacja 13. Słuch fonemowy 14. Słownik bierny 15. Słownik czynny 16. Zdania 17. Zagadki 18. Opisywanie 19. Dialog 20. Opowiadanie 21. Artykulacja 22. Czytanie 23. Słownictwo Krzyżówki to zeszyt zawierający 26 krzyżówek, po 2 do każdego z 13 plakatów. Dzięki nim dziecko usprawnia spostrzegawczość i orientację przestrzenną, rozwija słownik bierny i czynny oraz umiejętność czytania i pisania.