Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Zaczynam pisać litery

Wróć do wyników wyszukiwania | Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 15,99 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,64 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: praca zbiorowa | Wydawca: Harmonia


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Edukacja polonistyczna | Nauka pisania |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 15,23 zł | Kod kreskowy: 9788371344985
Oprawa: broszurowa" | Strony: 108 |


Ćwiczenia grafomotoryczne zamieszczone w tym zeszycie przeznaczone są dla uczniów klas pierwszych. Mają one pomóc tym dzieciom w poznaniu liter łacińskich używanych w alfabecie polskim oraz w nauce ich kształtnego pisania. Na pierwszych stronach umieszczono szlaczki, które są ćwiczeniami wstępnymi przygotowującymi do pisania liter. Na kolejnych znajdują się litery. Na każdą poświęcono cztery strony: dwie na literę małą i dwie na literę dużą. Na początku zeszytu dziecko najpierw pisze wzór literopodobny, a potem literę i sylaby, które można z nią utworzyć. Po jakimś czasie, gdy pozna już kilka liter, ćwiczy również pisanie krótkich wyrazów. Aby dziecko wiedziało, jak prawidłowo prowadzić rękę podczas pisania, przy każdej literze narysowano strzałki: kropka znajdująca się na początku strzałki wskazuje, w którym miejscu należy zacząć pisanie, a grot – w którym kierunku przesuwać narzędzie piszące. Jeśli litera składa się z dwóch lub trzech elementów, cyframi ponumerowano kolejność ich kreślenia. Każdy ćwiczony znak graficzny najpierw zapisany jest czarnym kolorem. Potem stopniowo zmniejsza się natężenie tego koloru – dziecko pisząc po śladzie ma ułatwione zadanie. Na końcu znajduje się pusta liniatura, aby uczeń mógł ćwiczyć samodzielne pisanie. Stopniowanie trudności widoczne jest również w wielkości liniatury: początkowo jest ona bardzo duża, potem trochę mniejsza, a na końcu standardowa (taka, jaka znajduje się w zeszytach).