Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Wchodzę w dorosłość Karty pracy dla uczniów szkół specjalnych przysposabiających do pracy

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 59,50 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,19 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Hanna Kurjata, Elżbieta Rabant | Wydawca: Harmonia


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Funkcjonowanie osobiste i społeczne | Karty pracy | Przysposobienie do pracy | Specjalne potrzeby edukacyjne | Zajęcia rewalidacyjne |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 56,67 zł | Kod kreskowy: 9788383090177
Rok wydania: 2022 | Strony: 98 |


Karty pracy są przeznaczone dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz tych mających trudności z osiąganiem podstawowych celów eduka­cyjnych. Stanowią część pakietu "Wchodzę w dorosłość" - zestawu przygotowanego dla szkół specjalnych przysposabiających do pracy. Pracując z kartami pracy, uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę, niezbędną przed rozpoczęciem samodzielnego życia. Wśród różnorodnych materiałów znajdują się m.in.: - plakat - wizualna podpowiedź, jak zaplanować domowy budżet na cały rok - planery dzienny i tygodniowy - pomoc przy treningu samoobsługi i dbania o gospodarstwo domowe - planery świąteczne - tabele ułatwiające przygotowanie zakupów na Boże Narodzenie i Wielkanoc - naklejki i wypychanki - atrakcyjne dodatki, dzięki którym nauka nie zmieni się w przykrą konieczność - karty pracy - dostosowane do potrzeb szkół przysposabiających do pracy. Treści - praktyczne, dostosowane do wyzwań codzienności i przedstawione w zrozumiały sposób - odpowiadają na realne potrzeby młodych ludzi przygotowujących się do samodzielnego życia. Materiał, uwzględniający specyfikę edukacji w szkołach przysposabiających do pracy, zawiera różnorodne zagadnienia związane m.in. z: - prowadzeniem gospodarstwa domowego (środki czystości, rośliny doniczkowe, prace domowe) - podstawami zarządzania pieniędzmi (zakładanie konta, formy płatności) - funkcjonowaniem w życiu społecznym (adresowanie koperty, realizowanie recepty). Uzupełnieniem kart pracy jest podręcznik. Publikacja może być też wykorzystana podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych.