Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Dyspraksja - rozwojowe zaburzenie koordynacji

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 35,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,70 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Kirba Amanda | Wydawca: Fundacja Szkoła Niezwykła


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Specjalne potrzeby edukacyjne |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 33,33 zł | Kod kreskowy: 9788393020720


Autorką książki jest dr Amanda Kirby, brytyjski ekspert na temat problemów w nauce, zwłaszcza dyspraksji. Sama dyspraksja to zaburzenie z rodziny dysleksji, dysgrafii i podobnych, związana zwłaszcza z problemami z koordynacją ruchową Książka pt. "Dyspraksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji" to unikatowa publikacja, pierwsza i jak dotąd jedyna w języku polskim, traktująca o dyspraksji. Jest to przystępny poradnik dla rodzica, nauczyciela, pedagoga, lekarza czy osób podejrzewających u siebie dyspraksję. Książka nie tylko jasno wyjaśnia istotę zaburzenia, ale też daje szereg porad, użytecznych dla dyspraktyków w różnym wieku. Dzięki temu, każdy czytelnik znajdzie w książce coś dla siebie. Spis treści obejmuje takie zagadnienia jak: 1. dziecko z dyspraksją i jego rodzina 2. dziecko dyspraktyczne w wieku przedszkolnym 3. zabawa - jak może wyglądać 4. umiejętności potrzebne dziecku dyspraktycznemu na co dzień 5. dziecko dyspraktyczne w szkole 6. jak pomóc dziecku, które łatwo się dekoncentruje 7. dyspraktyk uczniem szkoły podstawowej 8. zastraszanie - co można zrobić 9. zainteresowania pozaszkolne 10. dyspraktyk uczniem szkoły ponadpodstawowej 11. wzmacnianie poczucia własnej wartości i rozwój umiejętności społecznych 12. jak poradzić sobie z dorastaniem dyspraktyka 13. dorosłość i poczucie niezależności 14. przyczyny dyspraksji 15. kiedy należy diagnozować dyspraksję 16. diagnoza różnicowa 17. słownik pojęć