Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Zaburzenia mowy u dzieci z rozszczepem podniebienia

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 44,90 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,90 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Danuta Pluta-Wojciechowska | Wydawca: Ergo Sum


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Logopedia | Medycyna | Zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 42,76 zł | Kod kreskowy: 9788392673415


Pierwsze systematyczne i obszerne opracowanie na temat mowy dzieci z rozszczepem podniebienia w ujęciu logopedycznym. Istotną cechą przygotowanego opracowania jest rozległe ujęcie tematu z perspektywy medycznej i logopedycznej. Książka zawiera obszerną relację ze studiów literaturowych, własne ujęcie problematyki zaburzeń realizacji fonemów, a także wybrane wyniki badań własnych. Ważne miejsce zajmuje rozdział poświęcony omówieniu najistotniejszych problemów związanych z terapią zaburzeń mowy u osób rozszczepem podniebienia. Książka jest adresowana do logopedów, pedagogów i psychologów, jak również rodziców dzieci z rozszczepem. Dr Danuta Pluta-Wojciechowska jest adiunktem w Katedrze Pedagogiki i Psychologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, a także logopedą w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, jak również wykładowcą podyplomowych studiów logopedycznych. W 1982 roku ukończyła studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a w 1987 roku studia podyplomowe w zakresie logopedii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Przez wiele lat zdobywała doświadczenia w zawodzie logopedy pracując w placówkach oświatowych (poradnia, szkoła, przedszkole) i służby zdrowia.