Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacji Podstawy postępowania logopedycznego - Wydanie IV poprawione i rozszerzone

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 75,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,50 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Danuta Pluta-Wojciechowska | Wydawca: Ergo Sum


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Logopedia | Zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 71,43 zł | Kod kreskowy: 9788395179143
Rok wydania: 2021 | Wydanie: 4 | Strony: 329 |


Przygotowana publikacja jest pierwszym obszernym opracowaniem logopedycznym podejmującym problem związku czynności biologicznych, takich jak oddychanie i przyjmowanie pokarmów oraz picie (czyli czynności prymarnych) z artykulacją. Autorka analizuje istotę czynności biologicznych, opisuje model ich rozwoju oraz ukazuje związek z rozwojem sprawności fonetycznej wykorzystując terminy rodem z lingwistyki kognitywnej. Głównym celem opracowania jest ukazanie istoty „naturalnego programu usprawniania narządów ”, które najpierw biorą udział w oddychaniu i jedzeniu, aby stać się narządami mowy. Takie rozważania mogą stać się podstawą projektowania terapii logopedycznej nastawionej na naukę prawidłowego oddychania, jedzenia, picia, połykania i artykulacji. Sporo miejsca w książce zajmują analizy dotyczące dyslalii, typologii zaburzeń realizacji fonemów oraz ukazania kulis myślenia związanego z programowaniem terapii zaburzeń realizacji fonemów. Przygotowane opracowanie jest podstawą dla zapoznania się z kolejną książką Autorki, jaka ukaże się w tym roku, i będzie dotyczyła diagnozy i terapii w przypadku zaburzeń oddychania, połykania i artykulacji, gdzie zostanie przedstawiona fizjologiczna metoda terapii zaburzeń oddychania i połykania, a także strategiczna metoda terapii zaburzeń realizacji fonemów. W książce znajduje się słownik terminów, a także wiele tabel, rysunków i schematów, które w znacznym stopniu ułatwiają lekturę opracowania.