Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Poradnik terapii ustno-twarzowej

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 59,90 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,20 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Regner Anna | Wydawca: Ergo Sum


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Logopedia |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 57,05 zł | Kod kreskowy: 9788392673453
Rok wydania: 2015 | Oprawa: Twarda | Strony: 96 |


Najważniejsze zagadnienia dotyczące terapii ustno-twarzowej. Poradnik dla logopedów i rodziców.Prezentowana książka jest poradnikiem dotyczącym tematyki terapii ustno-twarzowej. Adresatami książki są przede wszystkim logopedzi. Powinni jednak zainteresować się nią również rodzice dzieci dotkniętych chorobą oraz różnego rodzaju specjaliści, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z osobami pragnącymi odzyskać funkcje utracone wskutek: wad genetycznych zaburzeń systemu nerwowego urazów wypadków dysfunkcji oraz opóźnień występujących w procesie rozwoju człowiekaDr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska w swojej recenzji Poradnika terapii ustno-twarzowej podkreśla wymiar praktyczny niniejszej książki: Poszczególne ćwiczenia i regulacje są szczegółowo opisane i ilustrowane fotografiami, co przyczynia się do lepszego zrozumienia skomplikowanych zagadnień i ma bezpośrednie odniesienie do praktyki.. Wskazuje także na wyjątkowe przygotowanie merytoryczne autorki: książka (...) została napisana przez wybitną specjalistkę wykorzystującą w swojej działalności praktycznej metodę terapii ustno-twarzowej. Oparta jest ona na popularnych w Polsce metodach neurofizjologicznych związanych takimi nazwiskami jak Berta i Karel Bobath, Rodolfo Castillo-Morales, Jean Ayres, Sally Goddard, Temple Fay, John E. Upledger. Książka dr Anny Regner jest od dawna oczekiwanym praktycznym opracowaniem dotyczącym terapii ustno-twarzowej i wypełnia istniejącą w tym zakresie lukę na rynku poradnikowym w Polsce.Warto na koniec wspomnieć kilka słów o autorce niniejszego opracowania. Doktor Anna Regner jest neurologopedą oraz specjalistka terapii ustno-twarzowej. Pozostałe dokonania autorki: wykładowca na Podyplomowych Studiach Logopedii Klinicznej i Neurologopedii na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu kierownik Podyplomowych Studiów z Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu uczestnik kursów z zakresu integracji sensorycznej, masażu niemowlęcego, terapii ustno-twarzowej Castillo-Moralesa i innych uczestnik wielu konferencji naukowych członek Stowarzyszenia Terapeutów Castillo-Moralesa