Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Stonoga Agata - zabawy twórcze - NOWA

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 68,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 2,72 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Zabawy twórcze NIKI
Kategorie: Edukacja ogólnorozwojowa | Edukacja przedszkolna | Klocki edukacyjne | Pamięć i koncentracja | Zabawki edukacyjne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 55,28 zł | Kod kreskowy: 5900238764062
Oprawa: pude�ko" |


Stonoga Agata to zabawka dla najmłodszych dzieci. Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier. W zabawach ze Stonogą Agatą podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem. Stonoga Agata to cenny materiał edukacyjny, którego stosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych klocków można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości wykorzystanych klocków, długości i wybranych kolorów. Zabawa ze Stonogą Agatą daje możliwość dokonywania operacji myślowych począwszy od prostego postrzegania na konkretach, poprzez porównywanie, wykrywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, kończąc na łączeniu w grupy. Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze? W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie. Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.