Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

MEMO przestrzenne Pojazdy

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 265,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 5,30 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Edukacja ogólnorozwojowa | Pomoce dydaktyczne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 215,45 zł | Kod kreskowy: 0000000000119


MEMO przestrzenne. Pojazdy to materiał do ćwiczenia pamięci i rozwoju logicznego myślenia, rozwoju koncentracji i spostrzegawczości. Memo przestrzenne. Pojazdy to zabawka edukacyjna i gra, a jednocześnie pomoc terapeutyczna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Memo służy do zabawy indywidualnej, ale można korzystać z niego również w trakcie zajęć dla większej liczby dzieci. Jej celem jest wspieranie u dzieci koncentracji uwagi, umiejętności zapamiętywania i kojarzenia, nauka kolorów i nazw różnych pojazdów, rozpoznawanie i porównywanie kształtów. W memo przestrzenne gra się tak samo jak w memo klasyczne (obrazkowe) – poszukując par takich samych klocków. Jednakże zanim dziecko zacznie je dostrzegać i łączyć w pary, ćwiczy małą motorykę dopasowując klocki do odpowiednich ramek. Kiedy klocki – pojazdy znajdą się w ramkach, przykrywamy je daszkami starając się zapamiętać, pod którymi daszkami ukryły się poszczególne pojazdy. Przyjazne dziecięcym dłoniom, gładkie i miłe w dotyku drewniane klocki mogą służyć także do układania w różnych konfiguracjach, do budowania i odtwarzania ciągów logicznych, do grupowania i przeliczania, do segregowania według wybranych kryteriów (np. kolor, rodzaj pojazdu: jeżdżący, pływający, latający), do przyswajania podstawowych wiadomości o pojazdach, ruchu drogowym czy środkach transportu. Sposobów wykorzystania memo przestrzennego jest bardzo wiele – tyle, ile podpowie dzieciom, rodzicom i opiekunom, a także nauczycielom i terapeutom wyobraźnia. To jedna z głównych zalet naszego memo – skuteczne rozbudzanie kreatywności i pomysłowości dzieci. Komplet MEMO przestrzenne. Pojazdy składa się z: 12 par klocków – pojazdów, z których jeden klocek jest w kolorze naturalnego drewna, a drugi jest pomalowany farbą w wybranym kolorze 12 ramek z otworami w kształcie pojazdów 12 daszków służących do nakrywania ramek instrukcji Wszystkie elementy zapakowane są w praktyczne, zasuwane drewniane pudełko (wymiary: 135 x 285 x 105 mm), dzięki czemu zaraz po zakończeniu zabawy można je łatwo uporządkować. Produkt charakteryzuje się doskonałą jakością i trwałością.