Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Matematyka na starcie 1 Pierwsze zabawy matematyczne

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 21,50 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,86 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Dorota Marcinkowska | Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: PUS
Kategorie: Edukacja przedszkolna | Matematyka | Matematyka SPE |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 20,48 zł | Kod kreskowy: 9788375142235
Rok wydania: 2021 | Oprawa: broszurowa" | Strony: 24 |


Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne - to książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera zagadki i ćwiczenia matematyczne, które w formie ciekawej zabawy pozwalają przedszkolakom wejść w świat zagadnień matematycznych. Pierwsze zabawy matematyczne Matematyka może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą i ciekawą formą odkrywania świata, w którym matematykę spotyka się niemal na każdym kroku. Jeśli w atrakcyjny sposób pokażemy przedszkolakowi, że matematyka otacza nas zewsząd i że mamy z nią do czynienia każdego dnia, to on ją polubi. Przedszkolak przelicza podczas spaceru drzewa w parku i uzbierane kasztany; przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku; przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje. A przecież to wszystko to matematyka. Jeśli przedszkolak polubi takie zabawy, to wkrótce sam zacznie ,,bawić się" w matematykę. Temu właśnie celowi służy ta książeczka; ma pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z matematyką i dostrzegać ją w realnym świecie. Pierwsze zabawy matematyczne A kiedy zaprzyjaźniony z matematyką przedszkolak staje się uczniem i rozpoczyna naukę w szkole, jego naturalne zainteresowania matematyczne mogą się rozwijać i poszerzać, a jego matematyczne umiejętności mogą się pogłębiać. Matematyka na starcie 1 zawiera zagadnienia takie jak: przeliczanie elementów, zapoznanie się z cyframi, łączenie cyfry z odpowiadającą jej liczbą elementów, cyfry pisane, liczby i liczebniki główne, zastępowanie symbolu liczbą. Materiał ćwiczeniowy zawarty w tej książeczce oparty jest na podstawie programowej w zakresie edukacji matematycznej na poziomie przedszkola. Może być wykorzystywany zarówno przez nauczycieli przedszkola, jak i przez rodziców uczących swoje dzieci w domu, czy choćby tylko pragnących zainteresować dzieci matematyką. Książeczkę można także stosować na zajęciach świetlicowych, wyrównawczych, jak też tych prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej. System edukacji PUS pozwala dziecku przede wszystkim na dużą samodzielność w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu własnych umiejętności. Rozwiązując zawarte w książeczkach zadania przy jednoczesnym układaniu klocków PUS w zestawie kontrolnym, dziecko jest zaciekawione, skoncentrowane i zaangażowane. Utworzony z klocków kolorowy kod pozwala mu po zakończeniu pracy samodzielnie sprawdzić, czy wszystkie zadania zostały rozwiązane poprawnie. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do sięgania po kolejne, coraz trudniejsze ćwiczenia. Z serii PUS Matematyka na starcie polecamy również: - Matematyka na starcie 2 - Dreptuś Matematyk 1 - Dreptuś Matematyk 2 - korale matematyczne 20, które wykorzystane zostały w kilku ćwiczeniach