Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Magiczny Trójkąt Matematyczny + 200 kart pracy

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 75,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,50 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Matematyka | Matematyka SPE | Pomoce dydaktyczne | Specjalne potrzeby edukacyjne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 60,98 zł | Kod kreskowy: 5900238764093


Magiczny Trójkąt Matematyczny to okrągła, drewniana podstawa z sześcioma wgłębieniami z jednej (Mały Trójkąt) i dziesięcioma wgłębieniami z drugiej strony (Duży Trójkąt). W komplecie znajduje się 10 krążków dwustronnie oznaczonych liczbami od 1 do 10 (w kolorze czerwonym i niebieskim) oraz dwie książeczki z kartami pracy do Małego i Dużego Trójkąta, łącznie 200 zadań. Zaletą Magicznego Trójkąta Matematycznego jest możliwość dokonywania obliczeń w pamięci, dowolnego manipulowania krążkami, dobierania różnych wartości, a nawet stosowania „metody prób i błędów”. Taki sam układ krążków może być zastosowany do uzyskania innego wyniku. Obserwując liczby w różnych układach geometrycznych można odkryć jednakową sumę liczb aż 14 razy (duży trójkąt)! Dlaczego Magiczny Trójkąt Matematyczny? Jest pomocną w nauce matematyki łamigłówką, która łączy w sobie naukę i zabawę. Stanowi wartościowe uzupełnienie w utrwalaniu umiejętności rachunkowych: dodawania i odejmowania w zakresie 25 rozkładania liczb na składniki (dwa i więcej) dopełniania do 10, 20 oraz żądanej liczby porównywania różnicowego. Podstawowy zakres dodawania i odejmowania do 25 można rozszerzyć do 250 lub 2500 dodając w pamięci jedno lub dwa zera. Po dokonaniu właściwych obliczeń można też poszukać odpowiedzi na pytania typu: jakie wyniki są możliwe przy danym układzie wartości, jak jest możliwa najmniejsza i największa suma boków, dlaczego dana liczba nie może być wynikiem? Jak się bawić z Magicznym Trójkątem Matematycznym? Drewnianą podstawę, sześcioma wgłębieniami (mały trójkąt) lub dziesięcioma wgłębieniami (duży trójkąt) połóż do góry i wyjmij wszystkie klocki. Następnie wybierz kartę z zadaniem. Włóż we wgłębienia podstawy Trójkąta podane w zadaniach klocki w kolorze czerwonym i nie zmieniaj ich położenia w trakcie zabawy. Zadanie polega na uzupełnieniu wolnych miejsc klockami w kolorze niebieskim tak, aby suma cyfr na każdym boku trójkąta była równa. Zestaw zawiera Magiczny Trójkąt Matematyczny oraz 200 kart pracy w formie 2 książeczek. Wymiary pudełka: 280 x 280 x 30 mm. Magiczny Trójkąt Matematyczny może być stosowany jako materiał wspomagający w nauce matematyki w początkowych klasach szkoły podstawowej, a w przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych również w klasach starszych. Znajdzie zastosowanie na zajęciach wyrównawczych; przyda się w szkolnej świetlicy, a także w edukacji domowej. Dysponując kilkoma magicznymi trójkątami matematycznymi można zaproponować dzieciom zawody matematyczne polegające na rozwiązaniu wybranego zadania w jak najkrótszym czasie lub na rozwiązaniu jak największej liczby zadań w określonym czasie.