Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Klocki EDU z literami

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 119,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 2,38 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Edukacja polonistyczna | Pomoce dydaktyczne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 96,75 zł | Kod kreskowy: 5900238764772


Klocki EDU, czyli klocki z literami, przeznaczone są do nauki alfabetu i pierwszych prób czytania. Mogą służyć także jako zwykłe klocki do zabawy, np. chwytania i ćwiczenia ręki, budowania różnych brył i konstrukcji, przeliczania. Różnią się od innych klocków z literami tym, że oparte są na alfabecie polskim, czyli zawierają wszystkie znaki naszego alfabetu, w tym także zmiękczenia, dwuznaki i samogłoski nosowe. Zawierają także znaki interpunkcyjne, co pozwala na tworzenie pełnych zdań. Klocki EDU wyróżniają się również tym, że większość znajdujących się na nich liter to litery małe - takie, z jakimi mamy do czynienia przy dowolnym standardowym tekście. Zestaw zawiera także pewną ilość liter dużych tak, aby układając zdania lub nazwy własne, można było robić to zgodnie z zasadami ortografii. Samogłoski zaznaczono kolorem czerwonym, a spółgłoski niebieskim. Oprócz klocków zestaw zawiera instrukcję, w której znaleźć można przykłady możliwych zastosowań oraz komplet kart z obrazkami i cyframi, które mogą posłużyć do nazywania i podpisywania lub tworzenia własnych opowieści. Autorką pomysłu klocków jest Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny, prekursorka i propagatorka metody czytania globalnego. Klocki EDU to: - 24 drewniane sześcienne klocki z literami - zestaw 16 kart z obrazkami i cyframi - poradnik