Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Entliczek Pentliczek Zabawka edukacyjna

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 109,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 2,18 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Pomoce dydaktyczne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 88,62 zł | Kod kreskowy: 5900238764598


Entliczek Pentliczek przypomina labirynt wycięty w przemyślany sposób w drewnianej sklejce. W jego wycięciach o literopodobnych kształtach umieszczone są 24 pary połączonych z sobą drewnianych kulek w sześciu kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, fioletowym, żółtym i pomarańczowym. Drewnianą podstawę Entliczka Pentliczka można ustawić pionowo lub poziomo, ponieważ pary kolorowych kulek można przesuwać ścieżkami labiryntu po jego obydwu stronach. Entliczek Pentliczek zawiera książeczkę, która obrazuje 10 różnych wzorów do odtworzenia, opartych na przemyślanej kombinacji kolorowych kulek oraz 8 czarno-białych schematów do samodzielnego projektowania rozwiązań kolorystycznych. Entliczek Pentliczek daje możliwość zastosowania wielu wariantów gier i zabaw o zróżnicowanym stopniu trudności. Gra fascynuje i przykuwa uwagę bez względu na wiek; dzieci w wieku przedszkolnym i rozpoczynających naukę w szkole, które odwzorowują elementy cyfr i liter, tworzą własne wzory. Młodzież i dorośli układają wzory, ustalają skomplikowane zasady gry, które często stanowią „twardy orzech do zgryzienia”. Entliczek Pentliczek rozwija zdolności manualne, przydatne szczególnie na etapie początkowej nauki pisania. Doskonali też koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija umiejętności twórcze i poznawcze, uczy logicznego myślenia. Zabawka jest zapakowana w trwałe estetyczne kartonowe pudełko o wymiarach 38,50 x 33,0 x 9,0 cm.