Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Domino SAMO prawa - lewa Orientacja w przestrzeni

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 35,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,70 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Epideixis


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Pamięć i koncentracja | Pomoce dydaktyczne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 28,46 zł | Kod kreskowy: 5900238764680


Domino SAMO prawa – lewa Nauka orientacji w przestrzeni dla małych dzieci. Orientacja przestrzenna to umiejętność nabywana w wieku kilku lat, a potem stopniowo rozwijana i utrwalana. Pomaga dziecku określić swoje miejsce wobec innych ludzi i przedmiotów, wskazywać i nazywać kierunki, określać stosunki przestrzenne. Określania małe dziecko uczy się poprzez schemat własnego ciała – SIEBIE: głowa to góra nogi to dół twarz to przód plecy to tył ręce to boki. Domino SAMO to gra, która pomaga dzieciom w nabywaniu tej umiejętności. Jej bohaterem jest sympatyczna postać SAMO, która symbolizuje małe dziecko. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero uczą się definiować swoje miejsce w przestrzeni. Za pomocą schematów i zrozumiałych dla dzieci sytuacji pokazanych na poszczególnych kafelkach domino ” SAMO ” pozwala dzieciom zrozumieć różnice między lewą i prawą stroną. Kafelki domina zostały podzielone na dwie grupy wyróżnione linią w kolorze czerwonym i niebieskim. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie gry w dwóch wersjach: „Prawa – lewa, lewa – prawa” „Prawa – prawa, lewa – lewa” Dwie grupy kafelków umożliwiają też jednoczesną zabawę w dwóch grupach przedszkolaków oraz rywalizację pomiędzy grupami. Zestaw zawiera 44 kafelków zapakowanych w estetyczne i trwałe pudełko z kartonu. Domino „SAMO” może być wykorzystywane do zabawy indywidualnej i grupowej.