Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Eduterapeutica Dysleksja

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 1 490,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 29,80 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: praca zbiorowa | Wydawca: EI System


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Seria: Eduterapeutica
Kategorie: Dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia | Edukacja polonistyczna | Karty pracy | Materiały interaktywne | Pomoce dydaktyczne | Trudności i zaburzenia w uczeniu się |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 1 211,38 zł | Kod kreskowy: 9788365418418
Oprawa: pude�ko" |


Twoi uczniowie z ryzykiem dysleksji lub zdiagnozowaną dysleksją rozwojową mają szansę w krótkim czasie opanować umiejętności koncentracji uwagi, sylabizowania i budowania zdań, czytania i pisania, pisania poprawnego ortograficznie. Multimedialne ćwiczenia w programie przygotowane zostały w kilku wersjach, o różnych stopniach trudności, co zapewnia możliwość ich dostosowania do wieku i poziomu umiejętności, a także wykorzystywania w kolejnych etapach zajęć. Program składa się z: aplikacji nauczyciela/terapeuty, programu do diagnozy, programu terapeutycznego. Aplikacja nauczyciela/terapeuty ułatwia przeprowadzenie terapii, można ją nie tylko skutecznie zaplanować, zarejestrować dane, zarchiwizować dokumenty, ale także kontrolować proces i analizować efekty. Aplikacja umożliwia także przeprowadzenie diagnozy ryzyka dyskalkulii. Program do diagnozy obejmuje cztery kategorie poznawcze, które są kluczowe dla rozwoju umiejętności czytania i pisania: funkcje językowe, funkcje wzrokowe, pamięć, myślenie. Program terapeutyczny wykorzystuje powszechnie uznaną metodę 18 struktur wyrazowych, która umożliwia pogłębienie umiejętności analizy i syntezy wyrazów. Jest to metoda przeznaczona do jednoczesnego ćwiczenia czytania i pisania na tym samym materiale leksykalnym w oparciu o uaktywnianie analizatorów: wzrokowego, słuchowego i kinestyczno-ruchowego. Metodę 18 struktur wyrazowych można stosować niezależnie od tego, które funkcje są najbardziej zaburzone. Dzieci bawiąc się głoskami, sylabami, obrazkami, i rebusami w spontaniczny i naturalny dla siebie sposób przyswajają umiejętności czytania i pisania, które wcześniej sprawiały im duże duże trudności. Terapia obejmuje następujące rodzaje ćwiczeń: uzupełnienie wyrazów poprzez dopisywania liter i sylab, sylabizowanie, oddzielanie słów od siebie, budowanie zdań, ćwiczenia z pamięci i słuchu, ćwiczenia grafomotoryczne na kartach pracy, ćwiczenia z wyrazami podczas których dziecko uczy się wyróżniać samogłoski, spółgłoski i sylaby, dążąc do sprawnego odczytywania i zapisywania wyrazów o coraz dłuższej i bardziej skomplikowanej strukturze, ćwiczenia ze zdaniami polegające na rozumieniu i zapamiętywaniu tekstu. Program zawiera: 16 diagnostycznych ćwiczeń interaktywnych, 436 terapeutycznych ćwiczeń interaktywnych, 22 ćwiczenia filmowe, 15 interaktywnych gier i zabaw, 219 kart pracy, poradnik metodyczny, pomoce dydaktyczne i wydrukowane karty pracy.