Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Świat dźwięków - Zestaw do ćwiczenia percepcji słuchowej i rozwijania koncentracji z płytą CD (Komplet pudełko+CD)

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 89,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 3,56 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Iwona Michalak-Widera | Wydawca: Eduksiegarnia


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Iwona Michalak-Widera | Logopedia | Percepcja słuchowa i wzrokowa | Pomoce i gry logopedyczne | Specjalne potrzeby edukacyjne |
Kod kreskowy: 9788360403129 | Komplet: produkt stanowi komplet złożony z książki i płyty sprzedawanych razem, ale ze względu na różne stawki VAT, w otrzymanym zamówieniu i na fakturze będzie prezentowany jako dwie osobne pozycje
Oprawa: pude�ko" |


"Świat dźwięków" to propozycja ćwiczeń rozwijających uwagę i pamięć słuchową. Zestaw składa się z płyty z nagraniami różnych odgłosów i odpowiadających im ilustracji. W zestawie zarejestrowane zostały dźwięki w dwudziestu kategoriach tematycznych (m.in. odgłosy pojazdów, codzienne czynności, żywioły natury, przyroda, urządzenia domowe, praca...). Ćwiczenia polegają na zapamiętywaniu pojedynczych dźwięków, kojarzeniu ich z obrazkami oraz sekwencyjnym zapamiętywaniu trzech dźwięków i ich rozpoznawaniu. "Świat dźwięków " to znakomita pomoc logopedyczna i pedagogiczna, która stymuluje sprawność analizatora słuchowego. Co ważne, wydanie zestawu poprzedzone zostało długimi testami i pracą z dziećmi w gabinetach terapeutycznych/logopedycznych w celu osiągnięcia jak najwyższej wartości merytorycznej i wizualnej. Zestaw został opracowany merytorycznie w taki sposób, żeby w pracy i zabawie z dziećmi mogli z niego korzystać nie tylko doświadczeni terapeuci, ale również rodzice. Ćwiczenia słuchowe dla: - dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym; - dzieci nieharmonijnie się rozwijających; - uczniów z zaburzeniami koncentracji uwagi; - uczniów klas nauczania zintegrowanego wykazujących problemy w czytaniu i pisaniu; - uczniów z niższą sprawnością intelektualną; - osób w każdym wieku z obniżoną sprawnością słuchową. Cel ćwiczeń: - uwrażliwianie dźwiękowe; - rozwijanie uwagi słuchowej; - trening pamięci słuchowej; - odbiór, identyfikowanie i różnicowanie dźwięków. Zestaw zalecany do wykorzystania przez: - rodzica/opiekuna; - surdopedagoga; - logopedę; - terapeutę; - pedagoga; - nauczyciela. Zestaw zawiera: - płytę CD z nagraniami 60 dźwięków w różnych konfiguracjach, z uwzględnieniem stopniowania trudności (czas trwania płyty: 64 min.); - 20 dwustronnie foliowanych kart z 60 ilustracjami obiektów generujących nagrane dźwięki; - instrukcję dla prowadzącego z zestawieniem kolejności nagrań. Zapraszamy do posłuchania fragmentów płyty. Przykładowa próbka: (zmiksowany fragment jest długi, tak więc wgranie pliku może zająć kilkadziesiąt sekund, w zależności od szybkości Państwa łącza internetowego).