Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Co to? Kto to? Ćwiczenia i zabawy z dźwiękiem

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 79,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,58 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: praca zbiorowa | Wydawca: Eduksiegarnia


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Edukacja przedszkolna | Logopedia | Percepcja słuchowa i wzrokowa | Pomoce i gry logopedyczne | Specjalne potrzeby edukacyjne | Zaburzenia rozwoju mowy i komunikacji |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 64,23 zł | Kod kreskowy: 9788360403167
Oprawa: pude�ko" |


Materiał dźwiękowo-obrazkowy składający się z pojedynczych dźwięków, historyjek dźwiękowych i obrazków do układania wprowadzający dzieci w jeden ze wspaniałych światów - świat dźwięku. Ćwiczenia przeznaczone dla: - dzieci przedszkolnych i młodszych - dzieci z zaburzeniami mowy - dzieci niepełnosprawnych w różnym wieku. Do wykorzystania w czasie zabaw przez: - same dzieci - rodziców podczas zabaw z dziećmi - logopedów i terapeutów - nauczycieli. Zabawy mają na celu uczyć: - uważnego słuchania - koncentrowania uwagi na sygnałach dźwiękowych - identyfikowania i różnicowania bodźców akustycznych i wzrokowych. rozwijać: - pamięć słuchową - wrażliwość słuchową i wzrokową - wyobraźnię wzbogacać mowę bierną i czynną. Pomoc składa się z płyty CD z nagraniami: - odgłosów zwierząt domowych - odgłosów na spacerze - odgłosów w domu - odgłosów zwierząt z ZOO - odgłosów mieszanych - scenek domowych - "co to za miejsce?" - historyjek i 37 obrazków uzupełniających ćwiczenia i zabawy. Zastosowano zasadę stopniowania trudności zadań, co pozwala na dobieranie zabaw i ćwiczeń do aktualnego poziomu rozwoju dziecka - od pojedynczych, wyraźnie wyeksponowanych dźwięków, przez 2-3 następujące po sobie, aż po całe historyjki dźwiękowe rowijające wyobraźnię i pozwalające na dowolnę, twórczą interpretację ich przez dziecko, wzbogacając jego mowę. Lektor w sposób przestępny prowadzi dzieci przez świat dźwięków. Pozostawia czas na zastanowienie się i udzielenie odpowiedzi. Nie ocenia, a zachęca do twórczej zabawy. Zapraszamy do posłuchania fragmentów płyty. Przykładowa próbka: (zmiksowany fragment jest długi, tak więc wgranie pliku może zająć kilkadziesiąt sekund, w zależności od szybkości Państwa łącza internetowego)