Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Żłobek. Opieka i wychowanie

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 48,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,96 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Aneta Jegier redakcja naukowa | Wydawca: Difin


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Stawka VAT: 5% | Cena netto: 45,71 zł | Kod kreskowy: 9788366491120
Rok wydania: 2021 | Oprawa: broszurowa" | Strony: 218 |


Książka zawiera scenariusze zajęć żłobkowych, programy profilaktyczne i zalecenia do pracy w żłobku. Publikacja stanowi ważny głos w toczącej się wciąż dyskusji na temat standardów opieki i wychowania małego dziecka. Zgromadzone tu artykuły mogą być źródłem inspiracji do podejmowania innowacyjnych działań opiekuńczych i wychowawczych w placówkach żłobkowych. Zaprezentowane treści są przejawem troski o przyszłość i losy dzieci, jak również ich bliskich, którzy mimo podjętej decyzji o oddaniu swoich pociech do żłobka czują niepokój o nie. Mamy nadzieję, że po tę publikację sięgną rodzice małych dzieci, kadra opiekuńcza żłobków oraz pedagodzy, psycholodzy i studenci tych kierunków. Warto bowiem mieć świadomość realiów życia żłobkowego, a także możliwości i ograniczeń, jakie niesie żłobkowa codzienność. Spis treści: Wstęp Rozdział 1. OPIEKA I WYCHOWANIE WE WCZESNYM DZIECIŃSTWIE Aneta Jegier Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 2. RUCH I JEGO ZNACZENIE W PIERWSZYCH TRZECH LATACH ŻYCIA Anna Mikler-Chwastek Rozdział 3. ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECKA – rola psychologa Marta Jaczewska, Aneta Jegier Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 4. OPIEKA ZDROWOTNA, CZYLI ROLA PIELĘGNIARKI W ŻŁOBKU Aneta Jegier Rozdział 5. OPIEKUN W ŻŁOBKU – realizacja funkcji opiekuńczej i wychowawczej Katarzyna Bilska Dziecko w zabawie Aneta Jegier Rozdział 6. FENOMEN WSPÓŁCZESNEGO OJCOSTWA. ROLA OJCÓW W PROCESIE OPIEKI I WYCHOWANIA Katarzyna Błachnio Dziecko w zabawie Aneta Jegier Rozdział 7. BUDOWANIE ODPORNOŚCI I PROFILAKTYKA ZDROWOTNA Aneta Jegier, Agnieszka Kowalczyk Rozdział 8. JATKA Z NIEJADKIEM Krystyna Pawelec, Ewa Przewłocka-Mołdawan Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 9. LEŻAKOWANIE – konieczność, czy chęć utrudniania życia rodzicom Aneta Jegier Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 10. KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI ZWIĄZANYCH Z SAMODZIELNOŚCIĄ SAMOOBSŁUGOWĄ MAŁYCH DZIECI Anna Mikler-Chwastek Dziecko w zabawie Aneta Jegier Rozdział 11. DZIECI SIEJĄCE BAŁAGAN W ŻŁOBKU – jak wdrażać maluchy do dbałości o ład i porządek w swoim otoczeniu Agnieszka Gąstoł Rozdział 12. PRZESTRZEŃ ŻŁOBKA MIEJSCEM ZASPOKAJANIA DZIECIĘCYCH POTRZEB Paweł Szumielewicz Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 13. OGRÓDEK ŻŁOBKOWY ŚWIATEM WARTOŚCI EKOLOGICZNYCH Aneta Jegier, Paweł Szumielewicz Dziecko w zabawie Edyta Żebrowska Rozdział 14. RODZIC SPRZYMIERZEŃCEM W OPIECE I WYCHOWANIU Aneta Jegier Dziecko w zabawie Aneta Jegier BIOGRAMY AUTORÓW