Szanowni Państwo, w wypadku zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla uczniów z IPE/SPE finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Patrz i Pisz - cyfry i figury

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 88,00 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 1,76 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Wydawca: Arson


Księgarnia prowadzi sprzedaż tylko publikacji Wydawnictwa APS i wybranych innnych tytułów. Pełna oferta dotycząca Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych dostępna jest w serwisie www.DotacjeCelowe.pl.

Kategorie: Matematyka | Matematyka SPE | Nauka pisania | Pomoce dydaktyczne |
Stawka VAT: 23% | Cena netto: 71,54 zł | Kod kreskowy: 5907763600537


Pisanie jest procesem skomplikowanych czynności. Dziecko musi prawidłowo spostrzegać i zapamiętać graficzny obraz poszczególnych cyfr. Do tego powinno mieć też odpowiednio sprawną rękę. Dziecko musi prawidłowo spostrzegać kształty cyfr, dostrzegać między nimi podobieństwa i różnice. U podstaw procesu pisania cyfr w początkowej jego fazie zasadniczą rolę odgrywa współdziałanie wzrokowych, słuchowych i ruchowych ośrodków kory mózgowej. Aby odtworzyć cyfrę dziecko musi wywołać i skojarzyć odpowiednie wyobrażenia graficzne, słuchowe i ruchowe. Efektem tego jest znak graficzny. Umiejętność prawdziwego spostrzegania i odtwarzania kształtów graficznych jest ogromnie ważna w przygotowaniu dziecka do nauki pisania cyfr. Zestaw cyfr do pisania drewnianym patyczkiem jest pomocą wspomagającą naukę liczenia i rozpoznawania cyfr. Materiał ten można samodzielnie wzbogacić o ćwiczenia z koralikiem lub innymi materiałami układając elementy wewnątrz wzoru cyfr. Zadanie z koralikiem, to doskonała forma ćwiczeń koordynacji wzrokowo – ruchowej, manipulacyjnych. Zestaw zawiera: - 14 elementów z płyty PVC grubości 10mm z wyżłobionymi cyframi i figurami - patyczek drewniany - instrukcja